O mnie

Można rozwinąć matę i ćwiczyć asany, zejść z niej i nie mieć pojęcia czym jest joga, ale można też rozwinąć matę i praktykować w totalnym skupieniu i oddaniu, po czym zejść z niej i poczuć, że dopiero wtedy zaczyna się joga. Właśnie tak staram się do tego podchodzić, nie zapominać, że najważniejsza joga to ta w codziennym życiu, a asany są częścią większej całości.

Do w pełni świadomej praktyki Ashtangi Jogi dojrzewałam kilka lat. Dzisiaj to jest moja ścieżka którą podążam, której jestem wierna i całkowicie oddana. Nic nie daje mi tyle siły, nie uczy takiej pokory i nie daje takiego dystansu do życia jak codzienna praktyka.

Styczeń 2016 i marzec 2017 roku spędziłam w Mysore ucząc się pod okiem Saratha R. Joisa w Patthabi Jois Ashtanga Yoga Institute. To były najpiękniejsze i najważniejsze miesiące w moim jogowym życiu.
iza1
Przyszedł taki moment, że chciałam podzielić się radością z praktyki z innymi, i bardzo chciałam stanąć po drugiej stronie maty. We wrześniu 2014 roku rozpoczęłam kurs nauczycielski u Macieja Wieloboba (Kurs nauczycielski Vinyasa Krama. Nieprzerwanie trwa ze wzgldu na dojazdy do Krakowa). Ukończyłam szkolenie dla instruktorów jogi "Fizjoterapeutyczne aspekty jogi. Metodyka nauczania asan" u Mateusza Stańczaka. W czerwcu 2016 roku ukończyłam Ashtanga Yoga Teachers Training z Manju P. Joisem w Berlinie. W styczniu 2018 rozpoczęłam kurs nauczycielski 200H TT z Basią Lipską-Larsen z ashtangi.

Uczestniczyłam w warsztatach prowadzonych przez: Basię Lipską Larsen, Manju Pattabhi Joisa, Marię Stróżyk, Ewę Makowską, Macieja i Agnieszkę Wielobób, Patrycję Gawlińską, Agnieszkę Berę, Nancy Gilgof, Przemka Nadolnego, Marię Stróżyk, Mateusza Dekera, Małgorzatę Kobus-Kwiatkowską, Andreę Lutz, Mateusza Stańczaka, Davida Keila, Beatę Darowską, Justynę Jaworską, Dany Sa.

Swoją wiedzą dzielę się w kilku miejscach w Poznaniu (informacja w zakładce zajęcia).

Napisy końcowe

W 2006 roku ukończyłam studia na Wydziale Nauk Społecznych kierunek kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kilka lat później Studia podyplomowe z Edytorstwa na tym samym Uniwersytecie. Rok studiów spędziłam na Universita degli Studi di Ferrara we Włoszech.

 

Zapisz